Tatjana Barat:
PRIČE O NEUSTRAŠIVIM HRVATSKIM ŽENAMA (Iris Illyrica)
Voditeljica: Sedina Cerovac
Nataša Jukić, Dona Tomić:
KRIJESNICA KOJA SE ZOVE BAŠ KAO TI
(Mind Ability d.o.o.)
Voditeljica: Sedina Cerovac
Branislav Glumac, Marino Zurl, Ivan Lacković Croata:
PRIČA O POŠTARU (V.B.Z.)
Voditeljica: Sedina Cerovac
Jasminka Tihi-Stepanić:
PRIČE S MORSKOG DNA
(Naklada Ljevak)
Voditeljica: Sedina Cerovac
Silvija Šesto, Tomislav Zlatić:
JAPAJAPAC (Evenio)
Voditeljica: Sedina Cerovac
Kolektivno maštanje i ludovanje
Izvode: Sedina Cerovac i gosti
Kolektivno maštanje i ludovanje
Izvode: Sedina Cerovac i gosti
Kolektivno maštanje i ludovanje
Izvode: Sedina Cerovac i gosti
Kolektivno maštanje i ludovanje
Izvode: Sedina Cerovac i gosti
Jurica Pavičić i Vladimir Stojsavljević:
Shakespeare
Voditelj: Emir Imamović Pirke
Almin Kaplan i Morana Zibar: Márquez
Voditelj: Emir Imamović Pirke
Darko Rundek i Igor Štiks: Čehov
Voditelj: Emir Imamović – Pirke
Amir Alagić i Vladislav Bajac: Kiš
Voditelj: Emir Imamović Pirke
Vlaho Bogišić i Boris Rašeta: Krleža
Voditelj: Emir Imamović Pirke
Aldo Čavić: SLIKE RENESANSNOGA HVARA
(Hrvatska sveučilišna naklada)
Sudjeluju: Aldo Čavić, Sanja Roić, Valnea Delbianco
GRAD U ZABORAVLJENIM KNJIGAMA
Sudjeluju: Nadežda Čačinović, Iva Grgić Maroević, Zvonko Maković, Tonko Maroević
Voditelj: Aljoša Pužar
GRADOVI UKLETOG NEIMARA
okrugli stol
Sudjeluju: Latinka Perović, Ivan Ristić, Idis Turato, Leonida Kovač
Voditelj: Aljoša Pužar
ODRŽIVI GRAD U NEODRŽIVOM VREMENU
okrugli stol
Sudjeluju: Zlatko Pejić, Jurica Pavičić, Zrinka Paladino, Sanda Hržić
Voditelj: Andrea Matošević
ORHAN PAMUK I NJEGOVI PREVODITELJI
Sudjeluju: Orhan Pamuk, Christoph K. Neumann, Petr Kučera, Ekrem Čaušević, Alena Ćatović
Voditeljica: Azra Abadžić Navaey
Igor Zirojević, Miroslav Bertoša, Paola Orlić: PULA – GRAD INTERVAL III: PREGAOCI (StudioLAB)
Sudjeluju: Miroslav Bertoša, Igor Zirojević, Paola Orlić, Aljoša Pužar
Andrea Matošević: DOĆI U PULU, DOSPJETI U TAPIJU (Institut za etnologiju i folkloristiku i Durieux)
Sudjeluju: Andrea Matošević, Miroslav Bertoša, Aljoša Pužar
Tea Perinčić: RIJEKA ILI SMRT! D'ANNUNZIJEVA OKUPACIJA RIJEKE 1919.–1921. (Naklada Val)
Sudjeluju: Tea Perinčić, Boris Dežulović, Aljoša Pužar, Andrea Matošević
Amir Alagić: TUNELI (Durieux)
Sudjeluju: Amir Alagić, Nenad Popović, Andrea Matošević
Vlaho Bogišić:
NEDOVRŠENI BOGIŠIĆEV USTAV I DRUGA MEĐUPLEMENSKA RAZMATRANJA (Službeni glasnik)
Sudjeluju: Vlaho Bogišić, Gojko Tešić, Hrvoje Ivanković, Aljoša Pužar
Hrvoje Klasić: MIKA ŠPILJAK
(Naklada Ljevak)
Sudjeluju: Hrvoje Klasić, Mirjana Rakić, Andrea Matošević
Boris Rašeta:
ČARUGA: Legenda o Robinu Hoodu
(24 sata)
Sudjeluju: Boris Rašeta, Emir Imamović Pirke
Svein Mønnesland:
ISTRA I KVARNER OČIMA STRANACA (Sypress Forlag / Naklada Val)
Sudjeluju: Svein Mønnesland, Andrea Matošević
Boris Domagoj Biletić:
ISTARSKO TROKNJIŽJE
(Hrvatska sveučilišna naklada)
Sudjeluju: Boris Domagoj Biletić, Valnea Delbianco, Milorad Stojević, Anita Šikić, Aljoša Pužar
Kolektivno maštanje i ludovanje
Izvode: Sedina Cerovac i gosti
Kolektivno maštanje i ludovanje
Izvode: Sedina Cerovac i gosti
Kolektivno maštanje i ludovanje
Izvode: Sedina Cerovac i gosti
Kolektivno maštanje i ludovanje
Izvode: Sedina Cerovac i gosti
Kolektivno maštanje i ludovanje
Izvode: Sedina Cerovac i gosti
Kolektivno maštanje i ludovanje
Izvode: Sedina Cerovac i gosti
Ivan Obrovac i Tamara Obrovac: OBROVAC, IVAN I TAMARA (Sa(n)jam knjige u Istri)
Sudjeluju: Tamara Obrovac, Mladen Lučić, Boris Dežulović
Jurica Pavičić: SKUPLJAČ ZMIJA (Profil)
Sudjeluju: Jurica Pavičić, Dragan Velikić, Adriana Piteša, Andrea Matošević
Milovan Tatarin: ZVIJEZDA BARUNA BECKERSA: SENTIMENTALNA POVIJEST NUTARNJEG GRADA (Matica hrvatska)
Sudjeluju: Milovan Tatarin, Helena Sablić Tomić, Luka Šeput
Jenny Erpenbeck: NEPRAVILNI GLAGOLI (Naklada Ljevak)
Sudjeluju: Jenny Erpenbeck, Andy Jelčić, Paola Orlić
Jelena Todorović: VEČNA SADAŠNJOST (Clio)
Sudjeluju: Jelena Todorović, Dragan Velikić, Zoran Hamović, Paola Orlić
Maja Haderlap:
ANĐEO ZABORAVA
(Disput)
Sudjeluju: Maja Haderlap, Paola Orlić
Igor Štiks: W (Fraktura)
Sudjeluju: Igor Štiks, Seid Serdarević, Andrea Matošević
Guzel Jahina:
VOLGINA DJECA
(Hena com)
Sudjeluju: Guzel Jahina, Tatjana Radmilo, Nermina Husković, Ivana Peruško Vindakijević
Vesna Marić: PLAVA PTICA (Sandorf)
Sudjeluju: Vesna Marić, Ivan Sršen, Marko Tomaš, Emir Imamović Pirke
Kristina Gavran: GITARA OD PALISANDRA (Disput)
Sudjeluju: Kristina Gavran, Emir Imamović Pirke
FORUM TOMIZZA: 20 GODINA HRABROSTI /VENT'ANNI DI CORAGGIO/DVAJSET LET POGUMA, zbornik radova (Gradska knjižnica Umag)
Sudjeluju: Milan Rakovac, Neven Ušumović, Irena Urbič, Maja Briski, Aljoša Pužar
Dragan Velikić: VIA PULA; ADRESA (Meandar Media)
Sudjeluju: Dragan Velikić, Branko Čegec, Paola Orlić, Andrea Matošević
Jurij Andruhovyč: LEKSIKON INTIMNIH GRADOVA (Fraktura)
Sudjeluju: Jurij Andruhovyč, Seid Serdarević, Andrea Matošević
Jeannette Fischer: SUSRET PSIHOANALITIČARKE I MARINE ABRAMOVIĆ (Geopoetika)
Sudjeluju: Jeannette Fischer, Vladislav Bajac, Boris Miljković, Leonida Kovač
Josip Mlakić:
EVANĐELJE PO BARABI (Fraktura)
Almin Kaplan: MEHO (VBZ)
Sudjeluju: Josip Mlakić, Almin Kaplan, Emir Imamović Pirke
Sergej Lebedev:
GRANICA ZABORAVA
(Fraktura)
Sudjeluju: Sergej Lebedev, Seid Serdarević, Ivana Peruško Vindakijević
Oprost i(li) Prošlost
okrugli stol
Sudjeluju: Sergej Lebedev, Maja Haderlap, Guzel Jahina, Marko Stričević
Voditeljica: Ivana Peruško Vindakijević
Vlado Kreslin:
PROKOCKANI SAT
(Sandorf)
Sudjeluju: Vlado Kreslin, Marina Vujčić, Ivan Sršen, Boris Dežulović, Aljoša Pužar
Jevgenij Vodolazkin:
LAVR (Naklada Ljevak)
Sudjeluju: Jevgenij Vodolazkin, Igor Buljan, Ivana Peruško Vindakijević
Namik Kabil:
ISIJAVANJE (Hena com)
Sudjeluju: Namik Kabil, Marina Vujčić, Emir Imamović Pirke
Anja Golob: DIDASKALIJE UZ DISANJE (Sandorf)
Monika Herceg: LOVOSTAJ (Jesenski i Turk)
Glazba: Alen i Nenad Sinkauz
Sudjeluju: Anja Golob, Monika Herceg, Alen Sinkauz, Nenad Sinkauz, Kruno Lokotar
RAZGOVORI SA ČISTAČICOM
dokumentarni film o Marini Abramović, 42'
Redatelj: Boris Miljković
Boris Dežulović:
SUMMA ATHEOLOGIAE:
nekoliko heretičkih rasprava o nemogućnosti Svemogućeg
(Ex Libris)
Sudjeluju: Boris Dežulović, fra Drago Bojić, Viktor Ivančić, Zoran Grozdanov, Andrea Matošević
Faridudin Atar:
JEZIK PTICA
(Planetopija)
Sudjeluju: Sanda Hržić, Darko Rundek (gitara, vokal),
Dražen Franolić (ud),
Vlasta Prohaska Jarec
Skupina autora: AUTORSKE BURE
(VBZ, Rijeka 2020)
Sudjeluju: Damir Karakaš, Dorta Jagić, Tea Tulić, Kruno Lokotar
TUSTA & ŽIVOT S IDI(J)OTIMA
Sudjeluju: Nenad dr. Fric Marjanović, Andrej Korovljev, Paola Orlić
Ivan Obrovac
„Pantoskopije“
uz glazbeno-vizualni performans Tamara Obrovac Transhistria quarteta i video-projekciju umjetničkih radova Ivana Obrovca u režiji Matije Debeljuha.